Skip to content

Doğayı Duyanlar Doğa Sporları Kulübü || Dağcılık Kulübü, Doğa Sporları, Dağcılık Kulübü Ankara, Ankara Dağcılık Eğitimi, Ankara Dağcılık Malzemeleri

Anasayfa Haberler İletişim Linkler Arama Ziyaretçi Defteri

... Doğada Buluşmak Dileğiyle ...
 
Kulübümüzün amacı; dağcılık ve doğa sporlarına olumlu yönde yapacağı her türlü çalışma ile insana ve doğaya katkıda bulunmak,ülke içinde ve dışında sosyal ilişkilerde bulunarak bu sporların her yaş grubunda yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak, doğa insan ilişkilerinde olması gereken dengenin bozulmaması için çalışmalarda bulunmaktır.

KASTAMONU İLGARİNİ MAĞARASI, ÇATAK KANYONU

KASTAMONU

İLGARİNİ MAĞARASI, ÇATAK KANYONU


Zaman: 16 – 17 Temmuz 2011

Uzaklık: Ankara – Kastamonu Pınarbaşı arası 300 km. yaklaşık 5 saat

Konaklama: Kastamonu – Pınarbaşı – Paşa Konağı + Çadır

http://www.kucukvebutikoteller.com/pasa-konagi-pinarbasi

Konaklama Ücreti:  Paşa Konağında kalacaklar için oda, kahvaltı 35.-TL, yarım pansiyon 45.-TL.

Çadırda kalacaklar için sabah kahvaltısı 5.-TL, akşam yemeği 10.-TL. Toplam 15.-TL.

                                 

Ankara’dan Yola Çıkış: 16 Temmuz 2011 Cumartesi Saat 01.30 (Cumayı cumartesiye bağlayan gece)

Ulaşım Ücreti:  100 TL. (Kişi sayısına göre ulaşım ücretinde değişiklik yapılabilir.)

Ankara –Pınarbaşı gidiş geliş + tüm gezi ulaşım masrafları dahildir.

 

Gezi Detayı: 16 Haziran Cumartesi günü İlgarini ve Mantar Mağaraları ile Ejder Çukuru’na gidilecek. Yaklaşık 6-7 saatlik yürüyüş gerektiren bir etkinlik.

(İlgarini Mağarası; 3. ve 4. zamanda oluşan mağaralar içerisinde dünyanın 4. büyük mağarasıdır. 850 m. uzunluğundaki mağarada sarkıt ve dikitlerin görüntüsü görülmeye değer güzelliktedir. Mağara içerisinde Roma ve Bizans dönemine ait mezar ve şapel kalıntıları mevcuttur.)

 

17 Haziran Pazar günü Çatak Kanyonu için iki ayrı gurup yapılacak.

Birinci gurup  kanyon içi yürüyüşle kanyonu geçecek. Kanyonun geçilmesi çok zor olmamakla birlikte ekipman gerekmektedir. Dolayısıyla etkinliğin bu kısmına sadece teknik ekipmanı olanlar katılabilecektir. Yaklaşık 15 saatlik bir etkinlik olacak, dolayısıyla sabah 05.00 te yola çıkılacaktır.

(Çatak Kanyonu; Azdavay İlçe merkezine 6 km. uzaklıkta olup, yerden yüksekliği yaklaşık 1000-1500 metre arasındadır. Uzunluğu ise 7 km. civarındadır. Kanyon, Çatak köprüsünün 1-2 Km aşağısında başlayıp Tüsköy 'e kadar kesintisiz devam etmektedir, burada bir açıklık mevcuttur. Tüsköy 'den kanyon tekrardan başlayıp İnönüne kadar kesintisiz devam etmektedir.)

 

İkinci gurup ise kanyonu yukarıdan görmek üzere yaklaşık toplamda 2 saatlik bir yürüyüş yapacak (yürünmesi gereken mesafe gidiş – dönüş  2km.), daha sonra Medil mağarasına gidilecektir (Yine gidiş – dönüş 2km.lik bir yürüyüş parkuru var).

 

Yapılabilecek Etkinlikler:  Doğayı Duyma / Doğa ile Uyum Çalışmaları, Doğada Kendini Duyma (Trans) Çalışmaları, Doğada Çoklu Yetenek / Çoklu Zeka Geliştirme Çalışmaları, Fotoğrafçılık, Günlük Yürüyüş, Kampçılık, Oryantiring, Mağaracılık, Kanyonculuk, Doğada Yaşayabilme Sanatı, Dağ Bisikleti, Endemik Gözlemciliği / Kuş Gözlemciliği, Ağaç Tırmanışı, Basit Tırmanış.

Not:  Ulaşım ve konaklama haricinde yapılacak harcamalar daha sonra kişi sayısına göre belirlenip, toplanacaktır.

Malzeme: Kafa lambası veya fener, yağmurluk, şapka, güneş kremi unutulmamalıdır. Ayrıca malzeme listesi için DDDSK Malzeme Listesi - Yaz Malzeme Listesine bakabilirsiniz.

Yaz koşullarında günlük yürüyüş etkinliklerinde olması gerekenler...

http://www.dddsk.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=37


Katılacakların en geç 11 Temmuz Pazartesi gününe kadar Halil SÖNMEZ (0530 788 5224) veya Şule İZMİRLİER (0544 881 1923) no’lu telefonlara bilgi vermeleri gerekmektedir.

 

 

İletişim

E-Posta: Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin.
Website: www.dddsk.org.tr

DDDSK, Türkiye Dağcılık
Federasyonu Üyesidir.

[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size